Spotkanie z laureatami konkursu poetyckiego

28 maja 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ostrowie odbyło się spotkanie z laureatami konkursu „Może ja też będę poetą?”.

Kierownik GBP Bogusława Kołodziej uroczyście przywitała zaproszone osoby i odczytała nazwiska zwycięzców:

W grupie 12-16 lat

wyróżnienie – Ozga Katarzyna za wiersz „Żywe szczęście”

miejsce III – Ferfecka Oliwia za wiersz „Newsy”

miejsce II – Longosz Katarzyna za wiersz „Smutek”

miejsce I – Kipa Natalia za wiersz „Zimna Królowa”

W grupie 17 lat – dorośli

miejsce III – Chruściel Anna za wiersz „***póki nie zaboli”

miejsce II – Bal Aleksandra za wiersz „Definicja życia”

miejsce I – Pelc Sabina za wiersz „Fioletowe cv kobiety”.

Obecni na spotkaniu pani Jadwiga Łomnicka, dyrektor GCKiS oraz pan Bogusław Wójcik, dyrektor ZOJO w kilku słowach wyrazili swoje uznanie dla zarówno młodych jak i doświadczonych twórców i rozdali zwycięzcom dyplomy, nagrody książkowe oraz pamiątkowe kubki.  Po otrzymaniu nagród laureaci zaprezentowali swoje wiersze a później, przy słodkim poczęstunku wymienili się wrażeniami i doświadczeniami.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w I edycji konkursu poetyckiego organizowanego przez naszą bibliotekę, laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy twórczej.

 

Konkurs zorganizowany był przez GBP w Ostrowie i podległe filie. Skierowany był do mieszkańców i czytelników z Gminy Ostrów. W konkursie udział wzięło 13 osób, które przedstawiło do oceny jury 23 wiersze.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminna Bibliotekę Publiczną.

Nagrodzone wiersze można przeczytać na profilu FB „Biblioteki w Gminie Ostrów” https://www.facebook.com/Biblioteki-w-Gminie-Ostrów-254889531829228/?