Wakacje w bibliotece – Ocieka

Zakończyły się wakacyjne zajęcia organizowane przez ociecką bibliotekę publiczną.

Zainteresowanie było bardzo duże, dlatego z braku odpowiedniego miejsca w bibliotece zajęcia odbywały się w „sołtysówce”. Bardzo dziękujemy sołtysowi, Panu Józefowi Podjaskowi za udostępnienie pomieszczenia.

Czas wspólnie spędzony był bardzo kreatywny. W pierwszy dzień poznawaliśmy różne techniki rysunku. Zaczęliśmy od rysowania kredą po kostce, później szkicowaliśmy ołówkiem i węglem. Poznawaliśmy różnicę między kredkami ołówkowymi, świecowymi, pastelami. Wypełnialiśmy pisakami małe elementy na gotowych, szczegółowych rysunkach a także malowaliśmy „magiczne kartki”. Na koniec w ruch poszły pędzle i różne farby. Chyba najwięcej zabawy było przy malowaniu palcami i odbijaniu dłoni na kartkach.

W kolejnym dniu robiliśmy ramki z masy solnej i różne figurki. Kiedy wykonane prace schły zajęliśmy się robieniem z tektury ramek na zdjęcie. Ramki wyszły przepiękne i ozdabiają ścianę w niejednym domu. Następnie malowaliśmy farbami wyschniętą masę solną i zaczęliśmy podróż przez kraje i kontynenty. Niestety, z powodu braku czasu nasza podróż nie była zbyt długa, ale z pewnością skończymy ją przy innych okazjach i zajęciach. Zdążyliśmy porozmawiać o Europie, przy pomocy teatrzyku kamishibai poznać śląską „Legendę o Skarbniku”, w Paryżu zbudowaliśmy własne wieże, w Holandii nazbieraliśmy bukiet tulipanów a w Ameryce Północnej spotkaliśmy w rezerwacie Indian, którzy nauczyli nas robić własne łapacze snów. Szkoda, że czas tak szybko zleciał ale mamy powód do kolejnych zajęć w przyszłości, w końcu wspólna podróż dopiero się zaczęła.