II edycja projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”

Rozpoczęła się II edycja projektu znana pod hasłem Mała książka – wielki człowiek, do którego przystąpiła Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowie wraz z filiami w Kamionce, Ociece i Skrzyszowie.Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi urodzonymi w latach 2013 – 2016 by odwiedzili „swoją” bibliotekę, założyli kartę małemu czytelnikowi, odebrali wyprawkę czytelniczą i w pełni korzystali z zasobów bibliotecznych skierowanych właśnie dla przedszkolaka. Członkostwo i uczestnictwo w projekcie są oczywiście bezpłatne.
Instytut Książki na stronie internetowej projektu www.wielki-czlowiek.pl w bardzo przyjazny sposób opisuje korzyści wynikające z zapisania dziecka do biblioteki już w tak młodym wieku. Dlaczego warto?
☑️Twoje dziecko już od najmłodszych lat będzie miało stały kontakt z kulturą, a książki staną się nieodzownym elementem jego życia. Dzięki temu z chęcią sięgnie nie tylko po lektury obowiązkowe, ale i samodzielnie zacznie poszerzać horyzonty literackie – zyskując dzięki temu cenną wiedzę, umiejętności i otwarty umysł.
☑️Już samo posiadanie karty bibliotecznej może być powodem do dumy – zwłaszcza, gdy będzie się ona zapełniała kolejnymi wypożyczonymi pozycjami. Ich „kolekcjonowanie” może stać się motywującym wyzwaniem.
☑️Dziecko zyska dostęp do wielu nietypowych eventów oraz pozna nowych przyjaciół – takich, z którymi ciekawie spędzi czas bo biblioteka to również miejsce spotkań i dobrej zabawy. Przestrzeń, w której dziecko może rozwijać swoją kreatywność, pobawić się z rówieśnikami w ciekawy sposób, a przy okazji złapać czytelniczego bakcyla.
☑️Dziecko, które rozpocznie uczęszczanie do biblioteki już w przedszkolu, w wieku szkolnym i jako dorosły człowiek będzie się tam czuło jak ryba w wodzie. Dzięki temu w pełni wykorzysta potencjał, jaki drzemie w tych nowoczesnych instytucjach kultury.

Serdecznie zapraszamy!