Ferie w bibliotece 2020 – Ostrów

W drugim tygodniu ferii grupa dzieci spędziła bardzo aktywnie czas w GBP w Ostrowie. Cykl zajęć rozpoczął się od spotkania literacko-plastycznego „Rymowanki ,wyliczanki” z panią Sabiną Pelc. Autorka książek i wierszy dla dzieci czytała i omawiała swoje utwory a dzieci rysowały do nich ilustracje.Drugi dzień zajęć przypadł na „Dzień Babci i Dziadka” , dlatego też dzieci wykonały laurki dla swoich babć i dziadków. W środę odbyły się zajęcia techniczne „Skarpetkowy bałwanek”, „Zima dla bałwanka”. Dzieci ze skarpetek i kaszy wykonały bałwanki, a następnie techniką malowania folią bąbelkową zrobiły dla niego zimę.
W czwartek w naszej bibliotece gościliśmy pana Zbigniewa Masternaka – pisarza, dziennikarza, scenarzysty filmowego, autora komiksów, który poprowadził warsztaty komiksowe. Po wykonaniu swoich prac dzieci otrzymały pamiątkowe nagrody od Pana Zbigniewa.
Na zakończenie spotkań w bibliotece uczestnicy wykonali lampiony ze słoiczków i sznurka, które potem pięknie ozdobili. W miłej i wesołej atmosferze czas ferii minął bardzo szybko, dzieci otrzymały małe upominki i obiecały często odwiedzać bibliotekę.