Konkurs Fotograficzny „Literatura w obiektywie”

„Literatura w obiektywie” to tytuł gminnego konkursu fotograficznego, którego uczestnikiem może być każdy mieszkaniec Gminy Ostrów, lub czytelnik jednej z naszych bibliotek: w Ostrowie, Skrzyszowie, Ociece czy w Kamionce, bez ograniczeń wiekowych.
Forma konkursu polega na zrobieniu oryginalnych zdjęć obrazujących „ducha książki” czyli wykonanie zdjęć na podstawie wybranej książki i przedstawienie własnego wyobrażenia na temat miejsc, bohaterów, czasu, scen itp.
Podpowiadamy tematykę fotografii: można przebrać siebie lub kogoś bliskiego (za zgodą) za ulubioną postać literacką, można znaleźć miejsce , które kojarzy się z jakąś scenką z książki np. urokliwy brzeg jeziora ze „Świtezianką”, rolnik pracujący tradycyjnie w polu ze sceną z „Chłopów”, lub zwiedzana właśnie katedra przypomina tą z „Filarów Ziemi”. To są tylko przykłady, lecz inspiracji jest bardzo wiele.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać od 1 do 2 fotografii w postaci elektronicznej, wykonanej aparatem fotograficznym lub smartfonem na adres: bibliocieka@op.pl wraz z załącznikami. Uczestnicy mają prawo zgłaszać prace wykonane przez siebie, do których posiadają pełnię praw autorskich.

Prace można nadsyłać do 16 sierpnia 2021r. Po tym terminie zdjęcia zostaną opublikowane na oficjalnym profilu Gminnej Biblioteki Publicznej w Ostrowie na Facebooku. Zdjęcia zostaną opublikowane z podaniem jedynie autora i tytułu książki, której dotyczą (bez podania nazwiska autora fotografii). Od momentu publikacji na Facebooku, osoby obserwujące profil „Biblioteki w Gminie Ostrów” mogą głosować na najlepszą pracę poprzez kliknięcie „Lubię to” pod danym zdjęciem. Praca, która uzyska największą ilość „polubień” zwycięży konkurs.
Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie.
Zapraszamy do udziału w konkursie!

Regulamin

Klauzula informacyjna

Karta zgłoszeniowa

Zgoda na udostępnianie danych