Kampania społeczna „Mała Książka – Wielki człowiek”

„Co można mieć za trzy miliony?” – tak brzmi hasło przewodnie nowej odsłony kampanii Instytutu Książki promującej czytelnictwo.

W najnowszym spocie telewizyjnym, Łukasz Nowicki przekonuje, że „Miliony światów równoległych, niezliczone przygody, wieczory z najbliższymi – to wszystko można właśnie mieć dzięki akcji „Mała książka – wielki człowiek”, wartości, których nie da się tak po prostu kupić”.

Nasze biblioteki przystąpiły do projektu po raz czwarty. Każde dziecko urodzone w latach 2015-2018, które przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Mała Książka – Wielki Człowiek
Instytut Książki
Oficjalny spot reklamowy