Wielkanocne warsztaty decoupage

14 marca 2023 r. odbyły się Wielkanocne warsztaty decoupage, w ramach cyklu zajęć organizowanych przez naszą bibliotekę. Decoupage to metoda zdobnicza polegająca na przyklejaniu specjalnie do tego przeznaczonych papierów lub serwetek na odpowiednio przygotowane powierzchnię. Efekt, jaki daje ta technika ma przypominać wzory malowane pędzlem.

Pierwsze warsztaty zorganizowano w filii bibliotecznej w Ociece i  wykonywano na nich świąteczne jajka.
Panie obecne na warsztatach pierwszy raz spotkały się z tą techniką i z wielką przyjemnością wykonywały swoje ozdoby świąteczne, które wyglądają przepięknie. 
Dziękujemy OSP Ocieka za udostępnienie sali potrzebnej na przeprowadzenie zajęć. 

20 marca 2023 r. w filii bibliotecznej w Skrzyszowie oraz 21 marca 2023 r. w filii bibliotecznej w Kamionce odbyły się Wielkanocne warsztaty decoupage, tym razem dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy warsztatów wykonali dwustronne pisanki, które przedstawiały najpopularniejsze wielkanocne wzory – króliczki,  kurczaczki, baranki. Wykonane prace, przyozdobione zielonymi gałązkami, wiosennymi kwiatkami i kolorowymi piórkami prezentują się naprawdę pięknie.

28 marca 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Ostrowie odbyły się ostatnie zajęcia w ramach Wielkanocnych warsztatów decoupage. W czasie spotkania ozdabiano styropianowe jajka poprzez naklejanie na nie świątecznych wzorów i odpowiednie zabezpieczenie ich lakierem. Każda uczestniczka udekorowała także swoje jajko według własnego gustu. Wykonane prace z pewnością będą wspaniałą ozdobą na wielkanocnym stole.
Wszystkim uczestnikom warsztatów dziękujemy za spotkanie.

Zapraszamy do Galerii

« z 4 »