Wakacje w BP w Ostrowie

Od 1 do 4 sierpnia 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Ostrowie prowadziliśmy dla dzieci zajęcia manualno – plastyczne w ramach „Wakacji w Bibliotece”. W pierwszy dzień opowiedzieliśmy dzieciom dlaczego deszcz pada, z jakich chmur pada deszcz i jakie są rodzaje chmur. Realizując tematykę związaną ze zjawiskami atmosferycznymi i pogodą, dzieci wykonały filcowe chmurki z kroplami deszczu.

Drugiego dnia dzieci kolorowały gipsowe ramki na zdjęcia oraz świeczniki. Później był czas na zabawy na świeżym powietrzu i rysunki kredą chodnikową.

W trzeci dzień wakacyjnych zajęć kreatywnych dzieci ozdabiały szklane słoiczki by powstały z nich niepowtarzalne wazoniki na kwiatki. W drugiej części zajęć dziewczynki rysowały kredkami a chłopcy zagrali w „państwa – miasta”.

W ostatni dzień wakacyjnych zajęć w Bibliotece Publicznej w Ostrowie dzieci malowały i ozdabiały latarnie morskie. Piękne, biało – czerwone wieże z żółtym światłem na górze, stojące na skale wśród morskich fal, wymagały dużo pracy i skupienia, ale warto było! Efekt jest niesamowity!

Dziękujemy wszystkim dzieciom za uczestnictwo w zajęciach.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

« z 3 »