Spotkania z przedszkolakami

W listopadzie, kiedy za oknem ziąb i  plucha, która nie sprzyja jesiennym spacerom zorganizowaliśmy w naszej gminie serię spotkań z przedszkolakami. Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie odwiedziły naszą bibliotekę, natomiast bibliotekarki z Filii Bibliotecznych w Skrzyszowie i w Ociece odwiedziły dzieci w ich przedszkolach tj. w Publicznym Przedszkolu w Skrzyszowie, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej oraz w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ociece.

Każde z tych spotkań przyniosło wiele radości przedszkolakom jak i bibliotekarzom. Oprócz rozmów o bibliotece publicznej, różnorodnym księgozbiorze jaki się tam znajduje i oglądaniu ciekawych bajeczek, dzieci wysłuchały fragmentu książki Marcina Mortki „Skrzaty spod Michałkowego łóżka”, zapoznały się z bajką „O Smoku Wawelskim” z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai, przekonały się, że z książką może być również świetna zabawa oraz przybliżono im ogólnopolski program „Mała Książka – Wielki Człowiek”, do którego mogą dołączyć w bibliotekach publicznych w naszej Gminie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań na poszczególnych profilach Fb.
Przedszkole w Skrzyszowie
Przedszkole w Ociece
Przedszkole w Ostrowie
Przedszkole w Woli Ocieckiej