Ferie zimowe w bibliotece

31 stycznia 2024 r. rozpoczęliśmy w naszych bibliotekach cykl zajęć manualno-plastycznych dla dzieci.

Pierwsze zajęcia odbyły się w Bibliotece Publicznej w Ostrowie, a dzieci wykonywały bałwanki ze skarpetek i ryżu w zimowej scenerii. Później był czas na chwilę relaksu z literaturą. W czasie kolejnego spotkania na podstawie lektury „Zaczarowana zagroda” uczestniczki wykonały pingwinki z papierowych rolek.
W Filii Bibliotecznej w Kamionce odbyły się trzy spotkania feryjne. Uczestnicy, z racji zbliżających się Walentynek, rozpoczęli je od wykonania drewnianych serduszek oraz własnoręcznie wyciętych i ozdobionych kartek walentynkowych. Musieli również wykazać się znajomością literatury i wyszukać książki dla młodzieży, w których mowa jest o uczuciach. Egzemplarzem przewodnim zajęć została: „Wielka księga uczuć” Grzegorza Kasdepke. Kolejny dzień zajęć rozpoczął się od prezentacji książki: „Niezwykłe wakacje Klary” autorstwa Anny Potyry i rozdziału o myszy-rozrabiace, której harce nie pozwoliły dzieciom spać. Uczestnicy zajęć wymienili się ciekawostkami o domowych gryzoniach i uszyli myszki – maskotki. W ostatni dzień warsztatów w Filii Bibliotecznej w Kamionce wykonywano przepiękne gwiazdki z wstążki, które mogą służyć zarówno jako ozdoba prezentów, jak i świątecznej choinki.
1 lutego w Filii Bibliotecznej w Ociece odbyły się warsztaty manualne, na których dzieci przy pomocy pianki do golenia, kleju i kolorowych farbek stworzyły fantastyczne, przestrzenne obrazki przedstawiające zimowego bałwanka. W kolejnym dniu zajęć dzieci czytały opowiadanie Doroty Kozioł pt. „Owieczka Mela”. Po zapoznaniu się z przygodami małej Meli, uczestnicy wykonali pracę przestrzenną przedstawiającą bohaterkę opowiadania. Ostatnie warsztaty manualno -plastyczne w Filii Bibliotecznej w Ociece poświęcono tematyce walentynkowej wykonując przepiękne serca.
W Filii Bibliotecznej w Skrzyszowie podczas zajęć kreatywnych dzieci wykonały ze słoików kolorowe pojemniczki na długopisy ozdabiając je sznurkiem i kolorowymi wstążkami. W drugiej części zajęć uczestnicy kolorowali piękne, walentynkowe serca. W kolejnym dniu warsztatów dzieci wykonały skarpetkowe skrzaty. Proste i jednocześnie urzekające skrzaty powstały w dwóch wersjach: brodaty Pan Skrzat i Pani Skrzatowa z dwoma warkoczami zaplecionymi ze sznurka.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w warsztatach kreatywnych podczas tegorocznych ferii zimowych.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.