8 maja obchodziliśmy jedno z najważniejszych świąt środowiska bibliotekarskiego – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.
Tego dnia szczególnie docenia się pracę wszystkich bibliotekarzy, którzy z pasją i zaangażowaniem dbają o dostęp do wiedzy, kultury i literatury gdyż biblioteki to miejsca, które łączą pokolenia, inspirują do poszukiwań i rozwijania pasji.
Serdecznie dziękujemy za pamięć o nas w tym szczególnym dniu i za piękne życzenia.


Co więcej, od 8 do 15 maja trwał 23. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, którego hasłem było „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”. W tym czasie Biblioteka Publiczna w Ostrowie oraz wszystkie jej filie biblioteczne przeprowadziły cykl spotkań z uczniami i przedszkolakami ze szkół w naszej gminie. Odbyła się również lekcja w żłobku „Gwiazdeczka” w Zdżarach, podczas której promowaliśmy czytelnictwo wśród najmłodszych.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne świętowanie!
Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z przeprowadzonych spotkań.
Żłobek „Gwiazdeczka” w Zdżarach
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ociece
Szkoła Podstawowa im Bł Ks Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie
Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Ostrowie
Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Romana Sitko w Kamionce






