Dzień Bibliotekarza i Bibliotek – 8 maja

8 maja obchodziliśmy jedno z najważniejszych świąt środowiska bibliotekarskiego – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Tego dnia szczególnie docenia się pracę wszystkich bibliotekarzy, którzy z pasją i zaangażowaniem dbają o dostęp do wiedzy, kultury i literatury gdyż biblioteki to miejsca, które łączą pokolenia, inspirują do poszukiwań i rozwijania pasji. 

Serdecznie dziękujemy za pamięć o nas w tym szczególnym dniu i za piękne życzenia.

 

Co więcej, od 8 do 15 maja trwał 23. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, którego hasłem było „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”. W tym czasie Biblioteka Publiczna w Ostrowie oraz wszystkie jej filie biblioteczne przeprowadziły cykl spotkań z uczniami i przedszkolakami ze szkół w naszej gminie. Odbyła się również lekcja w żłobku „Gwiazdeczka” w Zdżarach, podczas której promowaliśmy czytelnictwo wśród najmłodszych.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne świętowanie!

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z przeprowadzonych spotkań.

Żłobek „Gwiazdeczka” w Zdżarach

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ociece

Szkoła Podstawowa im Bł Ks Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Ostrowie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Romana Sitko w Kamionce