KWIECIEŃ MIESIĄCEM PAMIĘCI NARODOWEJ

Józef Piłsudski powiedział: „Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”. Te historyczne słowa uświadamiają nam, że pamięć i podtrzymywanie polskiej historii jest naszym obowiązkiem, tak wobec przeszłych, jak i przyszłych pokoleń.

Historia Polski i Polaków stanowi istotę naszej wolności i niezależności, to podstawa naszej tożsamości narodowej, ponieważ droga, którą kroczył naród polski była bardzo zawiła i naznaczona licznymi trudnościami, dlatego tak ważna jest pamięć o minionych dziejach.  

Kwiecień to Miesiąc Pamięci Narodowej.  W tym wiosennym czasie miało miejsce wiele ważnych, często dramatycznych wydarzeń z historii Polski. Kwiecień przypomina nam o wojennej okupacji, tragedii polskich oficerów, jeńcach obozów sowieckich. Miesiąc Pamięci Narodowej jest okazją do uhonorowania naszych bohaterów oraz ofiar walki o wolność i niepodległość Polski.  Oddajemy hołd tym wszystkim, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.