Zaproszenie na wystawę i warsztaty historyczne

Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach serdecznie zaprasza na wystawę „A cóż to za wojacy? Znani i nieznani bohaterowie 1914-1918 z powiatu ropczycko-sędziszowskiego” oraz na 2-godzinne warsztaty historyczne z kartą pracy, które towarzyszą ww. wystawie.

Ta autorska wystawa prezentuje historię Legionów i lokalnych bohaterów, ochotników z miejscowości obecnego powiatu ropczycko-sędziszowskiego, którzy służyli w Legionach Polskich w latach 1914-1918, walcząc o Niepodległą.

Jak można przeczytać na  profilu Facebook PCEKRopczyce „warsztaty są formą aktywnego zwiedzania z przewodnikiem i kartą pracy, w której uczestnicy wykonują zadania związane z kolejnymi planszami. Na koniec warsztatów przygotowane są dla uczniów dwa zadania w aplikacjach edukacyjnych. Aby grupa mogła wziąć udział w warsztatach historycznych, należy umówić się na wizytę w PCEK. Uczestnicy warsztatów historyczny na własność otrzymają kartę pracy, z którą będą pracować oraz katalog wystawy.Udział w warsztatach i udostępnianie materiałów oraz sprzętów jest bezpłatny.
Zwiedzanie samej wystawy oraz warsztaty historyczne polecane są zarówno grupom jak i osobom indywidualnym w każdym wieku od dzieci po seniorów”.

Zapraszamy. Wstęp wolny.

Ropczyce, ul. Mickiewicza 10
39-100 Ropczyce
tel. 17 722 23 45
http://pcek-ropczyce.pl