Ferie w bibliotece 2023 – podsumowanie

Od 16 do 27 stycznia 2023 r. uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy mieli ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa w nauce to czas na odpoczynek, wyjazdy, zabawę i kreatywne spędzanie wolnego czasu. Nasze biblioteki także włączyły się w organizację zajęć dla dzieci i młodzieży by umilić im te zimowe dni.

Podczas warsztatów prowadzonych w Bibliotece Publicznej w Ostrowie oraz w filiach bibliotecznych; w Kamionce, Ociece i w Skrzyszowie uczestnicy nie mieli czasu na nudę. Dla dzieci zorganizowano zajęcia plastyczne, techniczne i rozrywkowe, w których chętnie brały udział. Podczas zajęć powstało wiele ciekawych i oryginalnych prac m.in kolaże z wycinków z gazet, makiety Lodowej Krainy oraz zimowe pejzaże wykonane różnymi technikami artystycznymi, przestrzenne zielone ogródeczki, papierowe niedźwiadki, łapacze snów, obrazki z zimowym pejzażem techniką decoupage, biblioteczna Fotobudka wraz z papierowymi nakryciami głowy, śmiesznymi wąsami, maskami i okularami, ruchome smocze pacynki, maski karnawałowe oraz całe mnóstwo laurek z okazji Dnia Babci i Dziadka. Młodzi uczestnicy zajęć okazali się bardzo kreatywnymi artystami. Pamiętając o książkach uczestnicy zajęć mieli okazję wspólnie poczytać baśnie, opowiadania i wiersze.
Wszystko co dobre szybko się kończy jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom „ Ferii w bibliotece” nie będzie brakowało.

Zapraszamy na fotorelację z ferii do naszej Galerii