Wakacje w bibliotece

W dniach 10-14 lipca 2023 r. w naszych Filiach Bibliotecznych odbywały się zajęcia plastyczno – manualne. Warsztaty te prowadzone były w ramach wakacji w bibliotece.

Filia Biblioteczna w Kamionce zorganizowała dla uczestników spotkanie z teatrzykiem Kamishibai. Dzieci zapoznały się z historią powstania teatrzyku a później przystąpiły do pracy plastycznej polegającej na wyrysowaniu kart/ilustracji do nowej bajki. Na kolejnych zajęciach dzieci wykonywały piękne breloczki z filcu oraz ozdabiały drewniane postacie aniołów. Zajęcia odbywały się w oparciu o literaturę dostępną w bibliotece.

Podczas zajęć w Filii Bibliotecznej w Ociece, dzieci zapoznały się z fragmentem „Księgi morza, czyli jak złowić rekina giganta z małego pontonu na wielkim oceanie o każdej porze roku” Mortena A. Strøksnesa. Ciekawe opowiadanie rozbudziło wyobraźnię dzieci, tak, że na deskach podłogi powstał kredowy rekin gigant i jego fantastyczny, podwodny świat. W kolejne dni dzieci malowały piękne, górskie krajobrazy oraz rozgrywały turniej szachowy.

W Filii Bibliotecznej w Skrzyszowie, po przeczytaniu książki pt.”Kapitan Zębol i Kajtek Kuternoga w Królestwie Brzuchaczy” dzieci wykonywały pirackie statki z wytłaczanek po jajkach. Podczas wakacyjnych zajęć w bibliotece dzieci wykonały również różane drzewka z papieru, sznurka i wacików oraz magiczne domki z kartonu i ozdabiały postać Pani Lato.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za miło i kreatywnie spędzony w bibliotece czas.

Zapraszamy do Galerii.

« z 3 »