Wakacje w bibliotece – Kamionka

W sierpniu biblioteka w Kamionce zaprosiła dzieci na ostatnie, beztroskie, wspólnie spędzone chwile pod hasłem: „Wakacje w bibliotece”.

 


Podczas pierwszego spotkania dzieci wyczarowały drzewa z filcu i papierowych rolek, robiąc tajemniczy las. Później ilustrowały go, wykonując dwa obrazki: las przyjazny i las złowrogi.
W trakcie kolejnego spotkania odwiedziła nas czarownica, która mimo srogiego wyglądu, obdarowała dzieci ciasteczkami i przeczytała im książkę o bardzo zaskakującej treści, pt. „Mieszkanka chatki na moczarach”. Dzieci na pamiątkę zrobiły jej podobiznę z drewnianych łyżek. Inwencja i pomysły – a także dobry humor – dopisały. Odważni, chociaż nie było wielu, przymierzyli strój czarownicy.
Dla relaksu zajęcia przenosiły się na świeże powietrze, gdzie okazało się, że dzieci świetnie znają stare i równie lubiane przez nie, jak i przez starsze pokolenie gry i zabawy. Najlepiej jednak dzieci czuły się przy zabawie na potrzeby której, na poczekaniu wymyśliły reguły.
Na ostatnim spotkaniu dzieci robiły piankowe węże – które choć nieżywe – nie chciały poddać się zdobieniom i wciąż wymykały z rąk.
Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplomik wraz z upominkiem i podziękowaniem bibliotekarki. Zapraszamy na kolejne spotkania!