Gra karciana „Świteź”

5 maja 2023 r. w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Skrzyszowie odbyło się spotkanie z młodzieżą. Celem spotkania była gra karciana „Świteź” – gra zintegrowana z internetową platformą wiedzy http://www.mickiewicz.promocjaksiazki.pl.
W tym samym celu 12 maja 2023 r. spotkali się w Bibliotece Publicznej w Ostrowie uczniowie klasy VII z Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Ostrowie.

Głównym celem stworzenia takiej gry była popularyzacja i zainteresowanie utworami Adama Mickiewicza osób, które na co dzień niechętnie sięgają po klasykę, za to lubią literaturę fantastyczną i właśnie gry.
W opisie gry „Świteź” czytamy: „wejdź do fantastycznego świata „Ballad i romansów”. Spotkasz tu wielkie namiętności, tajemnicze zniknięcia i krwawe zbrodnie, okrutnie, choć sprawiedliwie ukarane. Daj się zainspirować i z romantycznych motywów stwórz swoją własną opowieść. Zbierz punkty i wygraj!”
Gra wymagała od uczniów wielkiej wyobraźni, sprytu i współpracy w grupie. Mamy nadzieję, że gra przypadła młodzieży do gustu, i że spotkamy się jeszcze przy „Świtezi”.